Mozaika do łazienki – jak dopasować ją do wielkości pomieszczenia

Mozaika łazienkowa

Mozaika łazienkowa

Łazienka z mozaiką ponownie zaczyna zdobywać uznanie użytkowników. Nie dość, że wygląda znakomicie jako ozdoba, to dodatkowo jest bardzo łatwa w utrzymaniu – aby ją umyć wystarczy mokra szmatka i delikatny detergent. Możesz wykorzystać ją zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Dostępne w naszej ofercie mozaiki łazienkowe z pewnością spełnią wszystkie Twoje wymagania. Oferujemy mozaiki z różnych materiałów, od klasycznej ceramiki, przez różnobarwne drewno, na nowoczesnym metalu kończąc. Nasze mozaiki to gwarancja najwyższej jakości. Mozaika to świetne rozwiązanie dla kreatywnych osób – mogą oni dać upust swojej wyobraźni i stworzyć z mozaikowych płytek prawdziwe dzieło sztuki w postaci wyjątkowego obrazu. Mozaika do łazienki pomoże w skuteczny sposób powiększyć pomieszczenie o małym metrażu, nadając mu głębi i przestrzeni. Mozaiki, które znajdują się w naszej ofercie, z pewnością pomogą Ci uzyskać zamierzony efekt. Produkty cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na wysoką jakość i niespotykany design.

Czym są mozaiki łazienkowe?

Każda mozaika, nie tylko ta łazienkowa, to przede wszystkim zbiór małych płytek, które łączone ze sobą tworzą niesamowite wzory lub po prostu nadają pomieszczeniom klimatu. Mozaika to także specjalna technika zdobienia nie tylko ścian czy podłóg, ale i przedmiotów. Ta znana już w starożytności metoda, cały czas jest obecna zarówno w kulturze, jak i architekturze. W dawnych czasach mozaika służyła do upamiętniana ważnych wydarzeń historycznych, dzisiaj przeważnie jednak wyłącznie pełni funkcję ozdobną. Dostępne w naszym sklepie mozaiki zarówno w połysku, jak i w macie, pozwolą Ci na stworzenie wymarzonej dekoracji. Mozaika łazienkowa jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż klasyczne płyty łazienkowe. Mozaika z pewnością stworzy wyjątkowy klimat, który codziennie będzie zachwycał Cię na nowo. Od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz. Oferowane produkty na plastrze ułatwiają montaż, dzięki czemu wykonanie jest proste i z pewnością poradzisz sobie z tym sam.

Mozaika do łazienki, czyli jaki materiał wybrać?

Mozaiki łazienkowe to świetny pomysł na ukrycie mankamentów pomieszczenia czy wypełnienie nudnych, pustych przestrzeni. Jest łatwa w czyszczeniu, dlatego z powodzeniem można ją umieścić  w przestrzeniach komercyjnych. Łazienka z mozaiką może być udekorowana wersją ceramiczną, szklaną lub kamienną. Surowce te wykazują właściwości wodoodporne, dzięki czemu nie uszkodzą się pod wpływem wody. Jeśli lubisz ciekawe rozwiązania, Twoja mozaika łazienkowa może składać się z różnych odcieni tego samego koloru lub ze sobą kontrastować. Od Ciebie zależy jak ją zaaranżujesz.

Mozaika do łazienki może być także wykonana z metalu. Tego typu mozaika z pewnością doda pomieszczeniu nowoczesności i stylu. Wybierając nasze produkty, stawiasz na najwyższą jakość. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki materiał będzie odpowiedni - chętnie pomożemy podjąć właściwą decyzję. Możesz łączyć materiały, z których zrobiona jest wybrana przez Ciebie mozaika. Na przykład z jasną, ceramiczną mozaiką doskonale skomponuje się wersja z ciemnymi płytkami. Przy wyborze mozaiki kieruj się nie tylko jej wyglądem, ale i zastosowaniem, ponieważ nie wszystkie odnajdą się w wilgotnej przestrzeni.


 Mozaika łazienkowa

Mozaika łazienkowa pomoże optycznie powiększyć łazienkę

Jasne kolory na ścianach optycznie powiększą każdą przestrzeń, dlatego też pastele są często wybieranym motywem, gdy chodzi o kolor łazienki – to właśnie ona jest zwykle najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Zamiast jednak po raz kolejny malować ściany, które będą wymagały ponownego odmalowania za jakiś czas, wybierz trwałe płyty łazienkowe. Mozaika to świetny pomysł, gdy chcesz nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale dodać mu także odrobiny elegancji i uroku. Mozaika łazienkowa w kolorze białym z pewnością sprawdzi się jako świetna podstawa do tworzenia aranżacji w dowolnym stylu. Dodatkowo, biel kojarzy się z porządkiem i czystością, co w łazience odgrywa istotną rolę. Ciekawym pomysłem, który powiększy przestrzeń, są też czarno-białe płyty łazienkowe. Mozaika w tym stylu jest nie tylko gustowna, ale nawiązuje do klasyki, która zawsze się sprawdza.

Ściany i podłogi – mozaika łazienkowa sprawdzi się wszędzie

Na naszej stronie znajdziesz mozaiki do zamontowania nie tylko na ścianach, ale też na podłodze. Dzięki temu stworzysz kompletny wystrój wnętrza, który z pewnością podniesie poziom komfortu podczas korzystania z łazienki. Zwróć uwagę nie tylko na kształt i kolor płytek, ale też ich wielkość i klasę PEI, która określa wytrzymałość mozaiki. Warto też zadbać o to, by wybrana mozaika łazienkowa była antypoślizgowa – dzięki temu unikniesz potencjalnych wypadków. Zapewnij sobie bezpieczeństwo i nienaganną estetykę – sprawdź nasze propozycje na stronie. Mozaika łazienkowa sprawdzi się nie tylko na podłogach i ścianach. Możesz wyłożyć nią brzegi wanny albo oddzielić poszczególne strefy łazienki, tworząc schludną przestrzeń.


Zobacz również