Mozaika do łazienki – jak dopasować ją do wielkości pomieszczenia

Mozaika łazienkowa

Jeśli dbasz o estetykę swojego mieszkania, z pewnością nie raz zastanawiasz się, jak w łatwy sposób odmienić wygląd wnętrz. Łazienka to jedno z pomieszczeń, które niełatwo jest zmienić – utrudnia to istniejący system wodno-kanalizacyjny w pomieszczeniu. Choć sedes, umywalka i prysznic często zostają na swoim miejscu, możesz pokusić się o drobny remont – niech mozaika łazienkowa nada Twojej przestrzeni nowego wymiaru!

Mozaika do łazienki – jak pomoże optycznie powiększyć łazienkę

Jasne kolory na ścianach optycznie powiększą każdą przestrzeń, dlatego też pastele są często wybieranym motywem, gdy chodzi o kolor łazienki – to właśnie ona jest zwykle najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Zamiast jednak po raz kolejny malować ściany, które będą wymagały ponownego odmalowania za jakiś czas, wybierz trwałe płytki łazienkowe. Mozaika to świetny pomysł, gdy chcesz nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale dodać mu także odrobiny elegancji i uroku.

Mozaika łazienkowa w kolorze białym z pewnością sprawdzi się jako świetna podstawa do tworzenia aranżacji w dowolnym stylu. Dodatkowo, biel kojarzy się z porządkiem i czystością, co w łazience odgrywa istotną rolę. Ciekawym pomysłem, który powiększy przestrzeń, są też czarno-białe płytki łazienkowe. Mozaika w tym stylu jest nie tylko gustowna, ale nawiązuje do klasyki, która zawsze się sprawdza.

 Mozaika łazienkowa

Mozaiki łazienkowe do dużych przestrzeni

Duża przestrzeń nie wymaga optycznego powiększania – możesz zatem postawić zarówno na biel, jak i na czerń. Połącz oba kolory tworząc szachownicę lub zaszalej z odcieniami i materiałami – mozaiki łazienkowe okażą się strzałem w dziesiątkę, gdy zwyczajnie szukasz sposobu na ciekawe zaaranżowanie wnętrza. W dużym pomieszczeniu ogranicza Cię tylko wyobraźnia – i to dosłownie. Mozaika do łazienki może być utrzymana w jednej kolorystce lub mieć tylko jeden wzór, ale możesz również z jej pomocą oddzielić od siebie poszczególne strefy łazienki podłużnymi pasami – takie zestawienie świetnie działa, gdy pas składa się z ciemniejszych płytek, a obszar, który rozdziela, ma jaśniejsze barwy. Umiejętnie stworzony kontrast świetnie prezentuje się właśnie w dużych pomieszczeniach.

Ściany i podłogi – mozaika do łazienki sprawdzi się wszędzie

Na naszej stronie znajdziesz mozaiki do zamontowania nie tylko na ścianach, ale też na podłodze. Dzięki temu stworzysz kompletny wystrój wnętrza, który z pewnością podniesie poziom komfortu podczas korzystania z łazienki. Zwróć uwagę nie tylko na kształt i kolor płytek, ale też ich wielkość i klasę PEI, która określa wytrzymałość mozaiki. Warto też zadbać o to, by wybrana mozaika do łazienki była antypoślizgowa – dzięki temu unikniesz ryzykownych poślizgnięć. Zapewnij sobie bezpieczeństwo i nienaganną estetykę – sprawdź nasze propozycje na stronie!


Zobacz również