Mozaika rybia łuska – w kuchni czy w łazience – imozaiki.pl

Mozaika rybia łuska – w kuchni czy w łazience

 

Mozaika staje się coraz popularniejszym pomysłem na wykończenie wnętrz. Odpowiednie aranżacja dotyczy nie tylko salonu czy gabinetu, ale pełni ogromną rolę w kuchni i łazience. W miejscach tych istotne jest nie tylko bezpieczeństwo i umiejętne zorganizowanie przestrzeni, ale też estetyka i możliwość szybkiego posprzątania – sprawdź, w jaki sposób mozaika okaże się prostym, aczkolwiek funkcjonalnym pomysłem!

Kuchnia – gdzie funkcjonalność ma znaczenie

Kuchnia to miejsce, które kojarzy się z dużą ilością światła. Wpadające przed okno promienie bądź dobrze rozplanowane, równomiernie zamontowane lampy, mają wpływa na bezpieczeństwo każdego domownika, na przykład podczas gotowania obiadu czy przyrządzania kolacji. Jeśli jednak chcesz dodać miejscu nieco elegancji, warto postawić na płytki na ścianach – dobierzesz je nie tylko przez wzgląd na ich kolor, ale też kształt! Hitem okazuje się rybia łuska.

Mozaika do kuchni w formie rybich łusek to klasyka, która dobrze się starzeje. Płytka tego typu nadaje wnętrzom charakteru i nie da się przejść obok niej obojętnie. Wniesie do Twojej kuchni świeży powiew elegancji i luksusu – zachwycaj gości wyjątkowym wzornictwem i postaw na oryginalną, niecodzienną kompozycję! Mozaika jest również świetnym pomysłem na podłogę – wybieraj tą o odpowiedniej klasie PEI, by wytrzymała długą eksploatację. Z rybią łuską na ścianie możesz zestawić klasyczne kwadraty. Z pewnością czyszczenie powierzchni okaże się dużo łatwiejsze!

Piękno i bezpieczeństwo – rybia łuska w łazience

Łazienka to miejsce nie tylko codziennej higieny osobistej, ale też relaksu. Długie kąpiele w wannie czy codzienne malowanie się wymagają praktycznego wnętrza – jeśli nie chcesz co dwa lata odmalowywać ścian, postaw na mozaikę na ścianie. Stawiaj na jasne kolory w małych wnętrzach – optycznie powiększą przestrzeń lub wybieraj ciemne przełamania w tych większych. Jeśli chcesz nieco zaszaleć, wybierz oryginalność! Zamiast klasycznych kwadratów być może dobrze będzie wybrać właśnie rybią łuskę, która swoim designem przypomni wczasy nad jeziorem bądź letni wyjazd nad morze.

Mozaika łazienkowa rybia łuska to świetna propozycja dla fanów nieszablonowych rozwiązań. Sprawdzi się niezależnie od wielkości pomieszczenia oraz pozwoli zachować większy stopień higieny. Jeśli umieścisz ją również na podłodze stworzysz przestrzeń nie tylko estetyczną, ale też funkcjonalną – w kilka chwil wytrzesz przypadkowo rozlaną wodę bądź umyjesz nawet trudno dostępne miejsca. Stwórz kompletny wystrój wnętrza i podnieś swój komfort podczas codziennego dbania o siebie, stawiając na białe, turkusowe bądź zielone płytki rybia łuska!

Rybia łuska – gdzie się będzie lepiej prezentowała

Niezależnie od pomieszczenia, do którego wkomponujesz mozaikę rybia łuska, będzie się ona świetnie prezentowała. Będzie stanowiła świetne uzupełnienie nie tylko klasycznego stylu marynistycznego, ale też skandynawskiego i eklektycznego. Planujesz orientalny wystrój kuchni? A może stawiasz na fantazyjną egzotykę w łazience? Z pomocą podłużnego pasa z rybich łusek na ścianie bądź stylowej posadzki otrzymasz przestrzeń swoich marzeń. Jeśli planujesz remont kuchni bądź łazienki, nie bój się eksperymentować!