Wykorzystaj mozaikę w swojej łazience – imozaiki.pl

Wykorzystaj mozaikę w swojej łazience

Mozaika to doskonały sposób, aby odmienić każde wnętrze. Szeroki wybór rodzajów, wzorów i kolorów sprawia, że dopasują się do każdej aranżacji. Te niewielkie płytki mogą być wykorzystane w salonie, sypialni, na korytarzach, czy w kuchni, a także na zewnątrz – na tarasie, balkonie i jako elementy dekoracyjne na ogrodzie. To także doskonały pomysł na aranżację łazienki. Poznaj pomysły na stworzenie własnego domowego spa.

Jaki materiał sprawdzi się w łazience?

Niewielkie płytki różnią się nie tylko wielkością, kształtem czy kolorem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Mozaika do łazienki może być ceramiczna, szklana, gresowa albo wykonana z kamienia. Stojąc przed wyborem odpowiedniej, warto zwrócić uwagę na klasę PEI, która określa wytrzymałość płytek oraz na ich wodoodporność (zwłaszcza jeśli chcesz ją położyć w obszarze prysznica, wanny czy umywalki). Jeśli chcesz je wyłożyć nimi posadzkę, to warto wybrać mozaiki antypoślizgowe, które zapewnią nie tylko piękną aranżację, ale i bezpieczeństwo.

Wykorzystaj mozaikę w swojej łazience

Pomysły na aranżacje łazienki przy użyciu mozaiki

Mozaiki dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. Możesz wybierać spośród bogatej oferty kolorów, wielu kształtów i wielkości płytek. W niewielkim pomieszczeniu warto postawić na jasne barwy, którymi optycznie powiększysz łazienkę. Dodatkowo neutralne odcienie dają możliwość doboru dodatków w ulubionych kolorach. Modnym i ciekawym pomysłem na aranżacje jest użycie płytek w kształcie heksagonów, które znajdziesz w najróżniejszych propozycjach – mniejsze, większe, od jednobarwnych, po kontrastowe zestawienia. Możesz również postawić na klasyczne kwadratowe lub prostokątne płytki. Mozaika sprawdzi się na całej ścianie albo jako pojedyncze dekory. Stwórz z niej na przykład pojedyncze pasy w okolicach umywalki oraz sedesu albo inne ozdobne elementy.

Mozaiki doskonale sprawdzą się także do obudowy prysznica. Warto zastosować dwa różne wzory – podłogę wyłożyć jednobarwnymi płytkami, na przykład kamiennymi, a na ścianę postawić na zestawienie kilku barw szklanej lub ceramicznej. Dzięki temu stworzysz oddzielną przestrzeń. Mozaiką możesz również obudować wannę. Doskonale sprawdzą się także jako tło pod lustro. Do wybranych płytek dopasuj odpowiednią armaturę. W zależności od ich typu i koloru, a także stylu, jaki chcesz uzyskać w swojej łazience, możesz wybrać baterie srebrne, złote albo czarne. Potrzebne będzie także odpowiednie oświetlenie oraz dodatki. Postaw na lampy o przygaszonym świetle albo z możliwością ustawiania jego nasycenia. Odpowiedniego klimatu dodadzą aromatyczne świece. Postaw także na miękkie ręczniki w ulubionym kolorze.

Mozaika doskonale nada się do aranżacji Twojej łazienki. Zwróć wcześniej uwagę na jej właściwości, aby ani woda, ani częste eksploatowanie jej nie uszkodziło. Wybierz odpowiedni wzór, dobierz armaturę i dodatki. Ciesz się pięknym pomieszczeniem. Nawet niewielką łazienkę możesz pięknie urządzić. Postaw na mozaikę również w swoim domowym spa.