Mozaika antypoślizgowa - gdzie warto ją zamontować? – imozaiki.pl

Mozaika antypoślizgowa - gdzie warto ją zamontować?

Płytki na podłodze, choć cechują się wyjątkową łatwością w utrzymaniu i bogatym wzornictwem, nadal mają wielu przeciwników, których koronnym argumentem jest ich niski poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Gdyby tylko istniały płytki, które nawet zachlapane wodą, nie stwarzają niebezpieczeństwa upadku… Ależ istnieją! Sprawdź, na jakich powierzchniach sprawdzą się najlepiej.

Mozaika antypoślizgowa zapewni bezpieczeństwo i unikalny design

Płytki mozaikowe to nie tylko wyroby ceramiczne. Na rynku znajdą się także mozaiki drewniane, kamienne, szklane, z masy perłowej, a nawet płytki drewniane. Wybierając rodzaj materiału, zwróć uwagę na jego właściwości użytkowe. Mozaika na podłogę do łazienki powinna być wodoodporna oraz bezpieczna w użyciu. Jeśli Twojej rodzinie często podczas codziennej toalety towarzyszy pośpiech i woda na podłodze, to mozaika antypoślizgowa zapewni Ci nie tylko komfort użytkowania, ale i zminimalizuje ryzyko upadku na mokrej nawierzchni. Łazienka z mozaiką to pomieszczenie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Wykorzystaj dostępne na rynku bogactwo kolorów oraz wzorów i pozwól, aby mozaika łazienkowa dodała Twojemu pomieszczeniu dekoratorskiego sznytu.

Mozaika w łazience – nie tylko na podłodze

Mozaika na podłogę do łazienki , to nie jedyne miejsce, w którym można zastosować ten wyjątkowy materiał. Warto dać mu szansę. Mozaika w łazience świetnie sprawdzi się także jako wykończenie wanny, brodzika czy dekoracja przy lustrze. Płytki znajdą także zastosowanie na ścianach, szczególnie jeśli decydujesz się na wnękową lub narożną kabinę prysznicową. Łazienka z mozaiką doda uroku każdemu mieszkaniu. Od Ciebie zależy czy postawisz na antypoślizgowe płytki matowe czy może lustrzane. Z pewnością wywołają zachwyt wśród domowników i gości.

Mozaika antypoślizgowa - gdzie warto ją zamontować?

Nadaj kuchni niepowtarzalny styl

Antypoślizgowe rozwiązania niezbędne są także w kuchni. Decydując się na płytki podłogowe, zapewnisz sobie i swojej rodzinie nie tylko bezpieczne gotowanie, ale łatwe czyszczenie. Jeśli wybrana przez Ciebie mozaika do kuchni charakteryzuje się niejednolitą strukturą lub bogactwem wzorów, to użytkowanie jej będzie szczególnie przyjemne, ponieważ okruszek albo pyłek, który spadł na podłogę, nie będzie widoczny. Wybierz sprytne rozwiązania i odpocznij od ciągłego sprzątania.

Czy mozaika na zewnątrz to dobry pomysł?

Prawdopodobnie słyszałeś opowieści swoich znajomych o pękających płytkach i zastanawiasz się, czy mozaika na balkonie sprawdzi się podczas mrozów i upałów? Prawdą jest, że nie wszystkie materiały są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Na szczęście na rynku dostępne są mrozoodporne komponenty, które bez problemu wytrzymają deszcz, śnieg i zmiany temperatur. Mozaika na balkonie zapewni więc nie tylko trwałe, ale i ozdobne rozwiązanie. Mnogość faktur i kolorów zapewnia nieskończone możliwości aranżacji, dzięki czemu mozaika na tarasie z powodzeniem pełni rolę dekoracyjną i stanowi idealny materiał dla osób, które unikają powszechnej i nieatrakcyjnej kostki brukowej.