Oryginalne kształty mozaik - wykorzystaj je w swoim wnętrzu – imozaiki.pl

Oryginalne kształty mozaik - wykorzystaj je w swoim wnętrzu

Mozaika to idealny sposób na oryginalną aranżację wnętrz w domu, mieszkaniu, a także w przestrzeniach komercyjnych. Takie rozwiązanie pozwala wizualnie wydzielać strefy ze względu na ich funkcję, a nawet skorygować dysproporcję pomieszczeń. Na rynku znajdziesz propozycje mozaik w najróżniejszych kolorach, a także kształtach. Już nie tylko kwadratowe, czy prostokątne. Niecodzienne figury geometryczne mogą wzbogacić Twoją aranżację. Sprawdź pomysły i daj się zainspirować! Jaka będzie idealna mozaika do kuchni, a jaka do łazienki?

Różne kształty mozaik

Niewielkie płytki zaskakują coraz to nowymi wzorami i kolorami. Prym w wielu aranżacjach wiodą mozaiki heksagonalne, czyli sześciokątne. Elementy w kształcie plastra miodu nadają wnętrzu pięknego wyrazu. Zarówno jednobarwne, jak i połączenie wielokolorowych płytek to oryginalna i efektowna dekoracja, która przyciąga wzrok. Dużą popularnością cieszy się również marokańska koniczyna, wprowadzająca do wnętrz trochę egzotyki i finezji. Aby dodać mocnego i ciekawego akcentu do pomieszczenia coraz częściej wykorzystuje się mozaikę w kształcie rybiej łuski w mocnym kolorze. Jej zaletą jest fakt, że pasuje do różnych aranżacji. Świetnie będzie się prezentowała we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnych, rustykalnym, eklektycznym, a także marynistycznym.

Ciekawą propozycją są również płytki w kształcie rombów, które wyglądają efektownie nawet w białym czy szarym kolorze. Możesz się również spotkać z okrągłą mozaiką. Świetnym akcentem w skandynawskich i nowoczesnych wnętrzach stanowi jodełka. Dodaje ona pomieszczeniom lekkości i doskonale maskuje wszelkie nierówności i dysproporcję. Bardzo często wybierana jest do łazienki albo jako mozaika do kuchni. Nie można zapomnieć również o klasycznych kształtach płytek, czyli kwadratowych i prostokątnych. Klasyczna cegiełka nigdy nie wychodzi z mody, a dzięki niej wnętrze domu zyskuje oryginalną dekorację. Oprócz wymienionych kształtów, mozaikę znajdziesz także w nieregularnych figurach geometrycznych.

Jaka mozaika do łazienki, a jaka do kuchni?

Mozaika najczęściej wybierana jest do wykończenia ścian i podłóg w kuchni oraz w łazience. W przypadku tego pierwszego pomieszczenia najpopularniejszym wyborem jest biała cegiełka lub jodełka, która pasuje do aranżacji w każdym stylu. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na aranżację kuchni, dobrym pomysłem może być na przykład mozaika czarna zestawiona z jasnymi meblami. Częstym wyborem są również klasyczne kwadraty w najróżniejszych barwach i połączeniach kolorystycznych. Świetnie sprawdzą się także heksagony, a osoby lubiące niecodzienne rozwiązanie mogą postawić na okrągłą. Mozaika w kuchni to bardzo praktyczny wybór ze względu na łatwość w czyszczeniu elementów. Najczęściej wykorzystuje się ją w przestrzeni między blatem a szafkami. Przy wyborze, warto zwrócić uwagę, by była odporne na zachlapania.

Oryginalne kształty mozaik - wykorzystaj je w swoim wnętrzu

Mozaika do łazienki z kolei to doskonały sposób, by wyodrębnić poszczególne strefy w pomieszczeniu ze względu na ich funkcję. W tym przypadku łazienki sprawdzą się najróżniejsze formy płytek – od jodełki, przez heksagony, przez romby i rybią łuskę. Warto łączyć różne kolory oraz kształty, aby uzyskać oryginalną aranżację. Popularnym zabiegiem jest układanie pojedynczych dekorów oraz pasów.

Mozaika pod prysznicem – ciekawy sposób aranżacji łazienki

Mozaika idealnie nadaję się do wydzielania strefy kąpielowej w łazience. Bardzo często niewielkimi płytkami wykłada się obudowę wanny, a coraz częściej również prysznic. Niewielkie płytki świetnie się wkomponują nawet w zaokrąglone powierzchnie. Aby uzyskać ciekawy efekt, warto wybrać mozaikę o ciekawym kształcie, lub wyróżniającą się kolorem i zestawić ją ze stonowanymi elementami. Doskonałym wyborem będą diamenty w różnych konfiguracjach albo marokańska koniczyna. Możesz również postawić na rybią łuskę albo inne geometryczne wzory. Oryginalne kształty na ścianach doskonale przełamie mozaika podłogowa w barwie białej lub kremowej.