Klasyczne wnętrze z białą mozaiką – imozaiki.pl

Klasyczne wnętrze z białą mozaiką

Aranżacje wnętrz bazujące na odcieniach bieli cieszą się nieustannym zainteresowaniem. Pomieszczenia, w których dominuje biel, wydają się większe, niż są w rzeczywistości. Ponadto, białe ściany dają większe pole do wykazania się osobom, które uwielbiają zmiany w swoim otoczeniu. Kilka nowych poduszek i inny kolor zasłon wystarczy, aby całe pomieszczenia nabrało nowego wyrazu. Jak zatem urządzić białą przestrzeń, by nie była monotonna?

Czy biała łazienka jest nudna?

Wpisując w przeglądarkę frazę biała łazienka, Twoim oczom ukażą się całkowicie białe i sterylnie wyglądające wnętrza, których surowość podkreśla błyszcząca, metalowa armatura łazienkowa. Jednak zastosowane materiały i dodatki sprawiają, że są to pomieszczenia spokojne, harmonijne i przytulne, mimo swojej pierwotnej surowości. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest mozaika w łazience. Z pozoru zwykłe, minimalistyczne płytki mają duży potencjał aranżacyjny.

Łazienka z mozaiką dodaje uroku

Płytki dostępne na rynku pozwalają stworzyć zachwycające aranżacje łazienek. Mozaika może być wykonana z różnych materiałów, które odróżnia struktura oraz właściwości użytkowe. Wyróżnia się płytki ceramiczne, szklane, kamienne i z masy perłowej. Warto pamiętać, że mozaika w łazience musi być wodoodporna, szczególnie, jeśli zamierzasz wyłożyć nią ściany przy prysznicu lub wannie. Istnieje jeszcze jedna cecha, którą powinna posiadać wybrana przez Ciebie mozaika. Na podłogę do łazienki najlepiej sprawdzą się rozwiązania antypoślizgowe, które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Dodatkowo są odporne na działanie wody i łatwe w czyszczeniu. Mozaika w łazienkach to dowód na to, że jednokolorowe rozwiązania nie muszą być monotonne. Na szczególną uwagę ze względu na swój potencjał dekoratorski zasługują produkty, których wzór imituje marmur. Jeżeli masz wrażenie, że podłoga w Twojej łazience wydaje się przyciągać długie włosy, mozaika biała pomoże Ci je sprytnie ukryć. Wybierz tylko odpowiedni wzór! Jeżeli chcesz wprowadzić nieco koloru, możesz wybrać kontrastującą fugę. Z pewnością przyciągnie wzrok odwiedzających. Daj się przekonać i sprawdź, jak świetnie sprawdza się mozaika w łazienkach.

Klasyczne wnętrze z białą mozaiką

Skandynawska estetyka w Twojej łazience

Mimo niezaprzeczalnych zalet białych pomieszczeń, nadal spotykają się one z nieufnością ze strony osób, którym brakuje w nich ciepła. Materiałem, który może je zapewnić jest drewno, dlatego tak wielką popularnością cieszy się styl skandynawski. Jeśli jesteś jedną z osób, które doceniają połączenie bieli z drewnem, sprawdź, jak świetnie prezentuje się mozaika biała w połączeniu z meblami w kolorze sosny. Wartym uwagi przedmiotem, który nie stanowi zbyt powszechnego elementu wyposażenia łazienek, jest stojąca na szafce lampka. Oświetlenie montowane w łazience najczęściej ma zimną barwę. Zapewnia ona najbardziej realną widoczność kolorów, która jest niezbędna podczas codziennego nakładania makijażu, czy dobierania garderoby. Jednak nie sprzyja odpoczynkowi. Podczas kąpieli relaksacyjnej, gdy chcesz odpocząć od nadmiaru bodźców, zdecydowanie lepiej sprawdzi się światło ciepłe, które zapewni Ci wspomniana wcześniej lampka. Łazienka z mozaiką lustrzaną na ścianach zadba o odpowiednie odbicie i rozproszenie padającego światła, czym stworzy niepowtarzalny klimat.