Styl eklektyczny - czym się charakteryzuje? – imozaiki.pl

Styl eklektyczny - czym się charakteryzuje?

Zwolennikami stylu eklektycznego są osoby, które nie boją się eksperymentować, a w swoich czterech ścianach chętnie podejmują próby łączenia pozornie niepasujących do siebie elementów. Jeśli pragniesz wyrwać się ze schematu i nadać swoim wnętrzom designerskiego charakteru, sprawdź, czym charakteryzuje się styl eklektyczny.

Zaprojektuj salon w stylu eklektyczny

Charakterystyczne dla wnętrz eklektycznych jest łączenie kilku stylów np. skandynawskiej estetyki z antycznymi meblami i akcesoriami. Pamiętaj jednak, że chcąc zastosować styl eklektyczny w salonie, musisz zachować w tym umiar i dobry smak. Aranżacje we wnętrzach eklektycznych tylko wydają się być nieprzemyślane, w rzeczywistości wymagają rozwiniętego zmysłu dekoratorskiego. Tworząc salon w stylu eklektycznym, łącz różne meble. Obok nowej kanapy od współczesnego producenta, świetnie będzie prezentował się fotel eklektyk. Decydując się na styl eklektyczny w salonie, pamiętaj, aby wybrać motyw przewodni – jesteś fanem jasnego drewna? Uczyń z niego spoiwo, które wprowadzi do Twojego zwariowanego wnętrza harmonię.

Cechą charakterystyczną nowego budownictwa jest łączenie salonu z kuchnią. Jeśli w Twoim domu również zastosowano takie rozwiązanie, to urządzając eklektyczny salon z kuchnią, czekają na Ciebie nowe wyzwania i możliwości. Choć obie części tego pomieszczenia spełniają odmienne funkcje, to zadbaj, aby łączył je ustalony wcześniej motyw przewodni. Jeśli w części wypoczynkowej postawiłeś na metalowe elementy w duchu art deco, to stalowa mozaika do kuchni pozwoli utrzymać Ci ten motyw przewodni. Do wyboru masz płytki w odcieniu złota, które dodadzą Twoim wnętrzom odrobiny luksusu lub w kolorze srebra, które sprawią, że Twój eklektyczny salon z kuchnią zabłyśnie nienachalną elegancją.

Styl eklektyczny - czym się charakteryzuje?

Łazienka w stylu eklektycznym

Dom to miejsce, które zapewnia nie tylko przysłowiowy dach nad głową, spełnia również wiele innych funkcji. Pełni rolę bezpiecznej przystani, do której wracasz po trudnym dniu w pracy. Czasami zamienia się w miejsce spotkań ze znajomymi czy nawet biuro, dlatego tak ważne jest, aby Twój dom został zaprojektowany w sposób spójny i czytelny w odbiorze. Jeśli decydujesz się w swojej kuchni lub salonie na styl eklektyczny, łazienka także powinna zostać urządzona w zgodzie z jego zasadami. Czym charakteryzuje się łazienka w stylu eklektycznym? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wybór deseni, motywów przewodnich i stylów, które chcesz połączyć, zależy tylko od Twojej inwencji twórczej. Być może pragniesz, aby w Twojej łazience zagościł klimat orientalnego SPA, bo te motywy wykorzystałeś już projektując salon. Jak zatem pogodzić cechy funkcjonalne łazienki z egzotycznymi nutami wschodu? – wykorzystaj możliwości, jakie daje styl eklektyczny. Łazienka to idealne miejsce do zastosowania wyjątkowego wzornictwa, jakie oferują płytki mozaikowe. Łącząc je ze stylizowaną armaturą łazienkową i akcesoriami takimi, jak kadzidełka oraz świeczki, stworzysz pożądany klimat orientalnego SPA.