Mozaika łazienkowa – jaka sprawdzi się na ścianie, a jaka na podłodze – imozaiki.pl

Mozaika łazienkowa – jaka sprawdzi się na ścianie, a jaka na podłodze

Płytki na podłodze i na ścianach to dobry wybór do każdej łazienki. Prezentują się estetycznie, łatwo je wyczyścić i zaaranżować. Mozaika łazienkowa z pewnością okaże się świetnym rozwiązaniem. Dzięki mnogości modeli do wyboru każdy znajdzie coś dla siebie. Warto postawić na ciekawe rozwiązania i przyjrzeć się bliżej małym płytkom, które w krótkim czasie pozwolą wypełnić pustą przestrzeń, dodadzą blasku i nieszablonowego wyglądu w każdym pomieszczeniu.

Mozaika do łazienki na podłogę – antypoślizgowa

To, jakie komponenty i materiały zostaną użyte w trakcie tworzenia łazienki, powinno być ustalone już na etapie tworzenia projektu lub wizualizacji. Na rynku możesz znaleźć produkty ceramiczne, kamienne, drewniane, a każdy z nich ma różne wykończenie. Ważne, by mozaika do łazienki, którą chcesz położyć na podłodze, była antypoślizgowa. Dzięki temu ryzyko poślizgnięcia się zostanie zminimalizowane. Wybierz taki model, który będzie przeznaczony do miejsc narażonych na zachlapanie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wykładania nią kabiny prysznicowej. Postaw na najwyższej jakości rozwiązania. Baw się kolorem i formą – na rynku możesz znaleźć wiele ciekawych modeli płytek, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Jeżeli chcesz stworzyć ciekawe dekoracje, a jednolita podłoga jest za nudna, postaw na kontrastujące rozwiązania. Połączenie białych i czarnych płytek stanowi ciekawe uzupełnienie całej aranżacji i przełamie monotonię. Wybieraj spośród wielu kolorów i kształtów.

 

Mozaika na ścianę – ponadczasowe rozwiązanie

Mozaika na ścianę daje szerokie pole manewru. Produkty z pewnością przypadną do gustu wszystkim osobom, które cenią niestandardowe rozwiązania. Możesz wyłożyć nią ściany prysznica, akcentując strefę kąpielową. Z kolei położona nad toaletą może pełnić ciekawą dekorację i wypełniać pustą przestrzeń. Dobrym pomysłem jest również obudowanie wanny. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie mozaiki jako dekoru – ozdobnego paska, który zdobi granice poszczególnych rodzajów glazury. Do małych wnętrz warto wybierać jasne odcienie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okażą się połyskujące płytki, od który będzie odbijać się światło, co sprawi, że pomieszczenie optycznie się powiększy. Możesz również pobawić się kształtami. Mozaika heksagonalna z pewnością będzie przykuwała wzrok, nawet w neutralnym kolorze. Stanowi ciekawe urozmaicenie przestrzeni.

Chcąc zamontować w łazience mozaiki, musisz pamiętać również o takich aspektach jak odpowiednio dobrany klej oraz fuga. Dzięki nim płytki będą się odpowiednio mocno trzymać, a całość będzie prezentować się stylowo i efektownie. Fuga powinna być odporna na działanie wilgoci, mieć małą nasiąkliwość i porowatość. Wówczas będzie łatwiej ją wyczyścić. Postaw na racjonalne rozwiązania i zobacz, jak wiele możesz zyskać, decydując się na montaż mozaiki.