W jakich przestrzeniach sprawdzą się mozaiki drewniane – imozaiki.pl

W jakich przestrzeniach sprawdzą się mozaiki drewniane

Drewno nieustannie zachwyca wiele osób. Swoje miejsce znalazło w praktycznie każdej przestrzeni – od salonów w domu, przez małe pomieszczenia biurowe, aż po duże restauracje, hotele i strefy SPA. Drewno pięknie prezentuje się na ścianie i podłodze. Warto również przyjrzeć się mozaikom, które wpisują się w klimat stylu skandynawskiego i boho.

Salon

Mozaika drewniana ma zwykle postać drewnianych listewek zamontowanych na specjalnej siatce. Jest cieńsza i krótsza niż standardowy parkiet, dzięki czemu jej cena jest korzystna. Takie rozwiązanie pozwala na szybki montaż i zmianę podłogi w kilka chwil. Jeżeli wystrój salonu już Ci się znudził, potrzebujesz zmiany, a chcesz szybko przeprowadzić metamorfozę to właśnie dzięki mozaice drewnianej z łatwością spełnisz swoje marzenia. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się na podłodze. Dodając do aranżacji drewniane akcenty w postaci stolika, puchatej poduchy i wygodnego fotel, stworzysz piękne wnętrze w stylu skandynawskim.

Kuchnia

Drewniane, nowoczesne kuchnie pięknie się prezentują i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, jeżeli chodzi o czystość. Ostatni aspekt jest szczególnie ważny, gdyż niemalże codziennie powierzchnia ma styczność z zabrudzeniami i cieczami. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowana mozaika w kuchni w przestrzeni pomiędzy szafkami. Dzięki temu aranżacja wygląda ciekawiej i idealnie wpisuje się w klimat boho. Na rynku  możesz znaleźć zarówno prostokątne jak i kwadratowe elementy. Wybierz opcję, która będzie spełniała Twoje wymogi. Mozaika drewniana na ścianę sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale także w salonie czy przestrzeni komercyjnej. Warto wybrać ciekawe rozwiązania, które nadadzą niepowtarzalnego klimatu.

Łazienka

Jednym z pomieszczeń, w którym drewniane elementy prezentują się stylowo jest łazienka. Nie brakuje ciekawych rozwiązań i każdy miłośnik aranżacji znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chcesz, by łazienka prezentowała się ciekawie i swoim wyglądem przypominała strefę SPA to warto dodać drewniane elementy. Klasyczne płytki są dobrym rozwiązaniem, ale nie każdego przekonują. Bliskość i harmonię z naturą zapewni mozaika położona na podłodze lub ścianie. W zestawieniu z białą ceramiką wnętrze będzie prezentowało się czysto i estetycznie. Dodatkowo, jest łatwa w montażu i z powodzeniem wykonasz go samodzielnie. Jedynym przeciwwskazaniem do montażu mozaiki drewnianej w łazience są miejsca szczególnie narażone na działanie wody – pod brodzikiem, w strefach saun czy w pobliżu basenu. W takich miejscach warto postawić na solidne, lite drewno, odpowiednio zaimpregnowane. W domowej łazience przestrzeń w pobliżu wanny czy obok brodzika możesz zabezpieczyć dodatkowym dywanikiem lub ręcznikiem, a po kąpieli zawiesić go do wyschnięcia. W ten sposób podłoga pozostanie w dobrym stanie przez długie lata.

Drewno jest ciekawym materiałem – pozwala odmienić przestrzeń i wprowadzić naturalny klimat. Niejednorodna struktura sprawia, że wnętrze nabiera niebanalnego charakteru. Warto stawiać na drewniane akcenty, które tworzą piękną, ponadczasową dekorację.