Triki na optyczne powiększenie wnętrz – imozaiki.pl

Triki na optyczne powiększenie wnętrz

Niewielkie pomieszczenia często powodują niemałe problemy w kwestii ich urządzenia. Należy uważać na stosowane w takim wnętrzu kolory, oświetlenie oraz nie przesadzać z ilością mebli i dodatków, by nie zagracić małej przestrzeni. Istnieją jednak triki, by w prosty i tani sposób powiększyć optycznie kuchnię, łazienkę lub salon. Sprawdź, jak sprawić, by pomieszczenia wydawały się przestronniejsze.

Aranżacje kuchni – spraw, by wydawała się większa.

Najlepszym sposobem na powiększenie przestrzeni jest otwarcie kuchni na salon poprzez wyburzenie ścianki działowej. Większa i spójna przestrzeń daje większe możliwości aranżacyjne i staje się funkcjonalniejsza. Niekiedy nie ma jednak możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu ze względu, szczególnie gdy ściana pełni funkcję nośną budynku. Rozwiązaniem może być wtedy zamontowanie drzwi przesuwnych albo zadbanie o odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni. Powiększające pomieszczenie aranżacje małej kuchni polegają przede wszystkim na zastosowaniu jasnych kolorów na ścianach oraz meblach. Doskonale sprawdzi się na przykład mozaika perłowa, wyłożona między jasno szarymi szafkami a drewnianym blatem lub wykonanym z konglomeratu kwarcowego. Aby zyskać więcej miejsca do przechowywania postaw na szafki, sięgające do samego sufitu. Zadbaj także o oświetlenie – świetnie sprawdza się tutaj punktowe lampki nadblatowe oraz niewielkie klosze sufitowe. Mozaika do kuchni w odcieniach beżu doskonale odbija światło, przez co przestrzeń wydaje się większa. Warto wybrać propozycje odporne na zachlapania.

Aranżacja łazienki – mała, ale funkcjonalna

W optycznym powiększeniu łazienki bardzo pomaga obecność dużego lustra, a także szklana ścianka prysznicowa. W takim pomieszczeniu warto wydzielić przestrzenie. W podziale na strefy mokre i suche pomoże na przykład mozaika retro. Możesz ją zastosować na podłodze, a ściany pomalować białą, wodoodporną farbą i dołożyć drewnianych elementów. Takie płytki sprawdzą się także na ściance za umywalką lub do wyłożenia prysznica. Doskonale będzie się z nimi komponowała czarna armatura. Mozaika retro sprawi, że aranżacja łazienki zyska koloru i ciekawego wyrazu.

Do powiększania przestrzeni świetnie sprawdzi się także mozaika biała. W łazience warto zastosować propozycje ceramiczne. Doskonale będą się prezentowały płytki w kształcie heksagonów, wąskich prostokątów, klasycznych kwadratów lub okrągłe. Możesz położyć je na ścianie lub na podłodze. Biała mozaika powiększy przestrzeń i da duże pole do popisu jeśli chodzi o dobór koloru dodatków.

mozaika inspiracje

Jak powiększyć optycznie salon?

Salon to centrum całego domu lub mieszkania. To tutaj najczęściej odbywają się spotkania z rodziną czy znajomymi, dlatego warto zadbać, by pomieszczenie było reprezentatywne. Nawet niewielkie pomieszczenie można ciekawie urządzić. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład zastosowana mozaika kamienna na ścianę telewizyjną w towarzystwie elementów z drewna oraz w bieli. W salonie również warto stosować jasne kolory oraz lustra. Wnętrze dużo zyskuje przy obecności dużych okien. Jeśli takie masz w swoim mieszkaniu, postaraj się nie zasłaniać ich ciężkimi i ciemnymi zasłonami.

Aranżacje kuchni, łazienki czy salonu, gdy przestrzeń jest ograniczona, nie należy do łatwych zadań. Warto więc stosować triki, które optycznie powiększą wnętrze. Postaw na jasne kolory i minimalizm. Świetnie sprawdzi się ułożenie mozaiki na ścianach lub podłogach. Wybierz idealną propozycję do swoich pomieszczeń i zyskaj przestrzeń.