Styl rustykalny w kuchni i łazience – imozaiki.pl

Styl rustykalny w kuchni i łazience

W pędzie rozwoju technologii, wirtualnych rozwiązań i presji nowoczesności styl rustykalny symbolizuje przystanek na oddech, uspokojenie myśli i obserwację piękna otaczającego świata. Styl ten nawiązuje do przeszłości, dzięki czemu wnętrza tworzone zgodnie z jego zasadami są przytulne, praktyczne, a swoją stylistyką nawiązują do spokojnego życia na wsi, którego codzienny rytm wyznacza natura. Sprawdź, czym kierować się, urządzając łazienkę i kuchnię w stylu rustykalnym.

Rustykalna kuchnia

Kuchnie rustykalne wyróżnia ciepło, które sprawia, że stają się miejscem spotkań domowników, wieczornych zwierzeń i wspólnego przygotowywania posiłków. Kwintesencją wnętrz rustykalnych są drewniane meble oraz kamienne podłogi, na których świetnie sprawdzi się stylizowana mozaika. Płytki podłogowe imitujące nierówne ułożenie kamieni nadadzą wnętrzu sielskiego charakteru.  Rustykalna kuchnia to nie miejsce na elementy z tworzywa sztucznego, jaskrawe kolory i połysk. Mozaika na podłogę powinna być utrzymana w stonowanych barwach bieli, grafitu, beżu lub brązu, dzięki którym pomieszczenie wywołuje wrażenie harmonii z naturą i kojąco wpływa na domowników.

Łazienka rustykalna

Drewniane blaty, oparta o ścianę drabinka, mozaika łazienkowa i wolnostojąca wanna – oto czym charakteryzuje się rustykalna łazienka. Inspiracje, które znajdziesz w sieci, można podzielić na dwa typy. Jedni urządzając łazienkę, decydują się jedynie zaczerpnąć ze stylu rustykalnego i wpleść go w nowoczesne aranżacje. Drudzy natomiast starają się, aby ich łazienka rustykalna była stuprocentowo zgodna z zasadami stylu i utożsamiała sielskiego ducha. Warto wspomnieć, że meble rustykalne można spotkać w różnych kolorach pastelowych, do których świetnie pasuje mozaika morska. Z powodzeniem możesz zatem urządzić łazienkę w odcieniach drewna, bieli i turkusowo-morskich odcieni. Pamiętaj, że do takiego pomieszczenia najlepiej sprawdzi się antypoślizgowa mozaika. Płytki podłogowe nieustannie narażone są na zachlapania, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa domowników. Poranna, szybka toaleta lub wieczorne zabawy dzieci podczas kąpieli wymagają innowacyjnych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze stylu rustykalnego.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości płytki mozaikowe, które zaprojektowano w różnych stylistykach, motywach i wzorach. Z pewnością znajdziesz wśród nich rozwiązania, które pozwolą Ci zrealizować każdą wizję. Marzy Ci się łazienka, która w wyrafinowany sposób nawiąże do fal oceanu? W takim razie mozaika morska jest dla Ciebie? Jeśli jednak preferujesz bardziej stonowane rozwiązania, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór mozaik w naturalnych odcieniach, które podkreślą styl rustykalny w Twoich wnętrzach.