Skandynawska prostota we wnętrzach – imozaiki.pl

Skandynawska prostota we wnętrzach

Styl skandynawski to zdecydowanie najmodniejszy i najbardziej znany sposób urządzania współczesnych wnętrz. Bazuje na uniwersalnych kolorach i materiałach, dzięki czemu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Strony branżowych katalogów wręcz uginają się od aranżacji stworzonych w duchu skandynawskim. Sprawdź, czym wyróżnia się ten styl i dlaczego jest aż tak uwielbiany.

Kraina bielą i drewnem płynąca

Skandynawia to malowniczy region, w których długie zimy sprawiają, że wielu mieszkańców stara się rozjaśnić swoje domy. Z tego właśnie powodu mieszkanie w stylu szwedzkim pomalowane jest na biało i to właśnie ten kolor króluje zarówno na ścianach, jak i meblach. Biel nie tylko optycznie powiększa i rozjaśnia małe, zacienione pomieszczenia, ale i stanowi bardzo uniwersalny fundament, który można dowolnie modyfikować za pomocą dodatków. W stylu skandynawskim króluje mozaika biała. Świetnie sprawdza się zarówno w łazience, jak i w kuchni. Aby przełamać biały, skandynawski minimalizm, w aranżacjach wykorzystuje się jasne drewno. Ten naturalny materiał wprowadza bowiem do pomieszczeń nutę ciepła i przytulności – warto bowiem pamiętać, że domy w Skandynawii są miejscem, w którym podczas mroźnych dni ogrzewa się duszę i ciało. Aby mozaika do kuchni była nie tylko utrzymana w stylistyce skandynawskiej, ale i praktyczna, warto zadbać, aby przedstawiała subtelny wzór – świetnie sprawdzi się mozaika T 497 lub T 113 z naszej oferty. Wzorzysty motyw sprawi, że czyszczenie po każdym przyrządzeniu posiłku nie będzie konieczne, ponieważ drobne zabrudzenia nie będą widoczne.

Skandynawski, czyli surowy?

Białe wnętrza mogą wydawać się surowe, ale skandynawski design to coś więcej niż białe ściany. Drewno czy naturalne tkaniny takie jak bawełna, len czy juta nadają wnętrzom subtelnego ciepła. Sprytnym aranżacyjnym zabiegiem jest także wzbogacenie przestrzeni w zielone rośliny, które wprowadzają do domu trochę energii. Jeśli chciałbyś urządzić swoje wnętrza w skandynawskim stylu, nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy, że pomalujesz ściany na biało lub szybko i sprawnie przykleisz jedną z zachwycających, białych mozaik. Styl skandynawski to obecnie bardzo popularny, powszechnie uwielbiany sposób na urządzenie czterech ścian, dlatego w znanych sieciówkach bez problemu dobierzesz pasujący drewniany stolik lub utrzymany w tej stylistyce ciepły pled o grubym splocie. Meble w stylu skandynawskim to inwestycja na lata – stonowana, uniwersalna kolorystyka nigdy bowiem nie wychodzi z mody. Wprowadź do swojego życia harmonię, urządzając dom w stylu skandynawskim.