Skandynawska prostota – imozaiki.pl

Skandynawska prostota

Wnętrza w stylu skandynawskim od lat zyskują na popularności. Łączą w sobie bowiem funkcjonalność i przytulność z nowoczesnym minimalizmem. Ponadto, meble  utrzymane w tej stylistyce są ogólnodostępne. Niskim kosztem nabyć je można w popularnych sieciówkach. Czym jednak charakteryzuje się ten styl i jakie elementy odgrywają w nim kluczową rolę?

Styl skandynawski – kuchnia w bieli

Mieszkańcy krajów skandynawskich od lat borykają się z niedoborem słońca, dlatego ich wnętrza utrzymane są w jasnej kolorystyce, aby rozjaśnić panującą na zewnątrz ciemność. Cechą charakterystyczną kuchni skandynawskich jest biała mozaika. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór mozaik, które utrzymane w jasnej stylistyce, pozwolą Ci stworzyć zarówno nowoczesne wnętrza w skandynawskim stylu, jak i utrzymane w delikatnie sielskiej stylistyce. Mozaika do kuchni powinna być wodoodporna, ponieważ przestrzeń nad blatem narażona jest na zachlapania. Jeśli szukasz tańszych rozwiązań, które pozwolą Ci szybko odmienić wnętrza, pomoże Ci w tym mozaika aluminiowa, samoprzylepna. To wyjątkowy produkt, który zapewnia czysty montaż, z którym poradzi sobie naprawdę każdy. Mozaika bez fugowania sprzedawana jest w postaci plastrów, co pozwala zamontować ją szybko i sprawnie.

Łazienka skandynawska

Zarówno kuchnia skandynawska biała, jak i łazienka zaprojektowana w tym stylu powinny posiadać elementy z jasnego drewna. Ten materiał wprowadza bowiem do pomieszczenia nutkę ciepła, która sprawia, że wnętrze postrzegane jest jako przytulne. Sprytnym rozwiązaniem jest skandynawska łazienka w bloku. Nowoczesne budownictwo stawia na maksymalne wykorzystanie małych przestrzeni, przez co próżno szukać mieszkania z dużą, przestronną łazienką. Aby jednak optycznie powiększyć to pomieszczenie, wielu decyduje się na jasną kolorystykę. Świetnym rozwiązaniem będzie mozaika aluminiowa samoprzylepna. Mała łazienka skandynawska to także idealne miejsce na mozaikę lustrzaną, którą możesz zamontować przy wannie lub wokół lustra nad umywalką.

O czym jeszcze należy pamiętać, stawiając w swoim domu na styl skandynawski? Kuchnia, łazienka, jak i każde inne pomieszczenie powinny zostać wyposażone w drobne akcesoria, które podkreślą przytulny klimat. To właśnie one sprawiają, że jasne wnętrza nie są postrzegane jako zimne. Do salonu dobierz kilka poduszek, na ścianach powieś utrzymane w stonowanej kolorystyce plakaty lub stwórz aranżacje, w których niezastąpiona będzie drewniana mozaika bez fugowania.