Nowoczesny taras – imozaiki.pl

Nowoczesny taras

Taras jest jednym z miejsc, w którym spędzamy większość czasu w okresie wiosenno-letnim. Klasyczne plastikowe meble i parasol wbity w ziemię już dawno wyszły z mody. Nowoczesny taras pełni nie tylko funkcję praktycznego wypoczynku, ale stanowi niejako przedłużenie domu. Jak zaaranżować miejsce, by stało się funkcjonalnym, a zarazem stylowym i przytulnym kącikiem do relaksu?

Zaprojektuj przestrzeń dopasowaną do siebie

Nawet niewielką przestrzeń za domem można odpowiednio zaaranżować. Od Ciebie zależy jakie rozwiązania wybierzesz. Warto odpowiednio wymierzyć wielkość terenu, który chcesz zagospodarować. Jeżeli dopiero rozpoczynasz tworzenie tarasu to koniecznie wyrównaj powierzchnię, oraz zadbaj o odpowiedni rodzaj podłogi. Wiele osób decyduje się na bruk, co znacząco utrudnia dbanie o wygląd miejsca ze względu na konieczność wyrywania chwastów. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie położenie płytek. Świetnie sprawdzą się mozaiki antypoślizgowe, które zminimalizują ryzyko poślizgnięcia się. Matowe wykończenie idealnie sprawdzi się także nad basenem. Mozaika na podłogę powinna być mrozoodporna i wodoodporna – wybierając płytki, warto na to zwracać szczególną uwagę.

Projektując taras, nie zapominaj również o jego zadaszeniu. Tutaj można zaszaleć. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstw technologii. Rozsuwane konstrukcje nie tylko chronią przed deszczem, czy słońcem, ale stanowią ciekawą dekorację. Niektóre modele mają zamontowane specjalne rolety przeciwsłoneczne, które możesz dowolnie ustawiać wedle własnych potrzeb. Zadaszenia ażurowe z kolei dają możliwość dodania na nich stylowego oświetlenia. Wśród zadaszeń możesz wybierać między składanymi, lekkimi modelami, a masywnymi, drewnianymi konstrukcjami zamontowanymi na stałe do elewacji. Wybór zadaszeń jest ogromny i wygląda zdecydowanie lepiej niż klasyczny parasol ogrodowy.

Nowoczesny taras

Meble ogrodowe

Dobór mebli ogrodowych również jest uzależniony od Twoich preferencji oraz przestrzeni do wykorzystania. Jeżeli zależy Ci na wspólnym spożywaniu posiłków na tarasie, to nie może zabraknąć na nim solidnego stołu i kompletu krzeseł. Świetnie sprawdzą się produkty z technorattanu. To materiał odporny na warunki atmosferyczne, dlatego nie musisz martwić się o meble podczas deszczowej pogody.

Jeżeli chcesz stworzyć na tarasie miejsce do relaksu, czytania książek czy opalania postaw na wygodną kanapę z miękkimi poduchami i niski stolik. Taki zestaw świetnie sprawdzi się również podczas kameralnych spotkań przy kawie. Na dużym tarasie z pewnością uda Ci się połączyć ten dwie strefy tworząc praktyczne miejsce do relaksu i imprez.

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem basenu, to nie może nad nim zabraknąć wygodnego leżaka. W większej przestrzeni z pewnością sprawdzi się rozkładana huśtawka, która po rozłożeniu może pełnić rolę wygodnego łóżka. Dużą popularnością cieszą się również wiszące fotele typu kokon lub stojące modele z daszkiem, które pozwalają wygodnie wypocząć, ale nie zajmują tyle miejsca, co standardowy komplet wypoczynkowy.

Urządzenia i dodatki

Nowoczesny taras nie może się obyć bez wydajnego, dużego grilla. Klasyczne węglowe modele odchodzą w niepamięć, a ich miejsca zastępują urządzenia gazowe. Stają się niemal mobilną kuchnią. Całość jest łatwa w czyszczeniu, a praktyczne pokrywy umożliwiają przygotowanie potraw nawet w trakcie deszczu czy silnego wiatru. Tworząc taras, nie zapominaj również o odpowiednim oświetleniu. Nada klimatu i zaczaruje przestrzeń, kiedy zajdzie słońce. Meble warto wyposażyć w dodatkową ilość poduszek. Nie zapomnij również o kocu, który sprawdzi się w chłodniejsze wieczory. Z kolei parasol grzewczy pozwoli cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu także w jesienne dni. Zainspiruj się i stwórz miejsce, do którego będziesz chętnie wracać.