Mozaika w ogrodzie – stwórz niesamowitą dekorację zielonej przestrzeni – imozaiki.pl

Mozaika w ogrodzie – stwórz niesamowitą dekorację zielonej przestrzeni

Nie ma niczego przyjemniejszego niż wypoczynek w swoim własnym, pięknie zaaranżowanym ogrodzie. Otaczająca zieleń, delikatne promienie słońca i panująca cisza potrafią wprawić w stan błogiego spokoju. Aby jednak cieszyć się estetyką zielonej przestrzeni, trzeba wcześniej o nią odpowiednio zadbać. Projektując swój ogród, warto wyznaczyć miejsce na meble ogrodowe, wytyczyć alejki oraz ustalić jakie rośliny posadzisz. Zastanów się również nad materiałem, który wykorzystasz na tarasie, dróżkach czy w altanie. Postaw na ciekawe mozaiki i ciesz się pięknie zaaranżowaną przestrzenią.

Idealna mozaika do ogrodu

Podczas wybierania mozaiki do swojej zielonej przestrzeni zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana, oraz na jej właściwości. Oprócz pięknego wzoru, niewielkie płytki powinny być przystosowane do położenia na zewnątrz. Dobrze, aby miały wysoką klasę PEI, czyli były odporne na ścieranie, zwłaszcza, gdy masz zamiar położyć je w miejscach mocno eksploatowanych, na przykład na tarasie. Mozaika będzie narażona na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego zwróć uwagę, aby miała właściwości wodoodporne i mrozoodporne. Płytki są praktyczne i łatwo utrzymasz je w czystości. Wybierz odpowiedni model i ciesz się pięknie zaaranżowaną przestrzenią.

Mozaika w ogrodzie - stwórz niesamowitą dekorację zielonej przestrzeni

Jaką mozaikę wybrać?

Szeroka gama wzorów niewielkich płytek daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W ogrodzie warto postawić na przykład na mozaiki kamienne, które podkreślą naturalny charakter przestrzeni. Znajdziesz je w wielu wariantach kolorystycznych, z małych lub dużych elementów. Możesz je wykorzystać do ozdoby elewacji na przykład wokół drzwi i okien, albo obudowując kolumny. Sprawdzą się zarówno do wyłożenia alejek, jak i na posadzkę tarasów, balkonów albo w altanie. Mozaika na podłogę jest wytrzymała, więc będzie Ci służyć przez wiele sezonów. Oprócz kamiennych, w ogrodzie sprawdzą się także płytki ceramiczne, gresowe oraz szklane. Niektóre mozaiki nadają się do położenia w miejscach permanentnie mokrych, więc możesz je wykorzystać do obudowy basenów ogrodowych, oczek wodnych czy fontanny. Niewielkie płytki znajdziesz w wielu atrakcyjnych kształtach – od klasycznych kwadratowych i prostokątnych, po heksagonalne czy w nieregularnych kształtach.

Niecodzienne pomysły wykorzystania mozaiki

Niewielkie płytki, oprócz położenia ich na ścianę lub podłogę, możesz użyć także w nietypowy sposób. Sprawdzą się na przykład do wyłożenia donic na kwiaty albo murków wokół tarasu czy do odrestaurowania mebli ogrodowych. Wyłóż kolorową mozaiką stolik albo ławkę i ciesz się oryginalną ozdobą. Możesz je również ułożyć w nietypowe wzory, które ożywią Twoją zieloną przestrzeń. Daj upust swojej wyobraźni i stwórz piękną dekorację do ogrodu.

Mozaiki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dostępność wielu wzorów, kolorów oraz materiałów, z których zostały wykonane, sprawia, że znajdą zastosowanie w wielu projektach, zarówno w domu jak i w ogrodzie. Można je także wykorzystywać w przestrzeniach komercyjnych. Nie musisz się ograniczać jedynie do położenia ich na ścianie lub podłodze. Wystarczy trochę kreatywności, aby stworzyć coś niesamowitego.