Mozaika w basenie – imozaiki.pl

Mozaika w basenie

Większość profesjonalnych basenów w Aquaparkach czy strefach spa jest wyłożona małymi płytkami. Przeważnie nie ma na nich wzorów, a ich błękitny odcień jest dobrze widoczny znad tafli wody. Zazwyczaj są wykończone połyskująco, co pozwala odbijać się światłu, dając ciekawe wrażenia wzrokowe. Ułożenie płytek zależy jedynie od indywidualnych preferencji lub projektu. Podpowiadamy jaka mozaika będzie odpowiednim rozwiązaniem do basenu.

Klasyczne rozwiązania

Najprostszym rozwiązaniem jest położenie klasycznych, niebieskich płytek. Nie są wymagające, ale podczas wyboru powinieneś zwrócić uwagę na wodoodporność oraz trwałość elementów. Takie rozwiązanie nie będzie przyciągało wzorku. To gwarancja schludności, czystości i porządku. Najczęściej sprawdza się w komercyjnych przestrzeniach – na basenach sportowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego rodzaju płytki wykorzystać również w domowym basenie. Wszystko zależy od inwencji twórczej i preferencji.

Mozaika w basenie

Aranżacja z polotem

W mniejszych basenach czy jacuzzi świetnie sprawdzają się mozaiki we wzory. Przyciągają uwagę, stanowią przyjemną dla oka atrakcję. Geometryczne kształty pasują do każdego wnętrza i nadają miejscu niepowtarzalnego uroku. Tego rodzaju mozaiki najczęściej wykorzystuje się w miejscach komercyjnych – strefach spa, Aquaparkach, czy nawet w hotelowych miejscach do relaksu. W zależności od wielkości oraz fantazji na dnie takiego basenu można stworzyć różnego rodzaju wzory imitujące morskie stworzenia. Do wyboru jest wiele kolorów – od ciemnych granatów, przez turkusy i zielenie, aż po białe i błękitne odcienie. Z kolei żółte, czerwone i pomarańczowe płytki przykuwają uwagę najmłodszych amatorów wodnego szaleństwa. To dobre rozwiązanie do brodzików czy płytkich basenów. Kontrastowe płytki to również dobre rozwiązanie do oznaczania ważnych stref pod wodą, miejsc przy drabinkach czy odległości w głębszych basenach.

Mozaika przy basenie

Wybierając materiał do wykończenia basenu w domu swoją uwagę, warto zwrócić także na to, co dookoła. Z pewnością praktyczna okaże się mozaika na podłogę o antypoślizgowym wykończeniu. Dzięki temu ryzyko przewrócenia się i wystąpienia urazów jest zmniejszone. Kolor i fakturę możesz dobrać wedle własnych preferencji. Warto zwrócić uwagę, by produkt był dedykowany miejscom permanentnie mokrym. Mozaiki antypoślizgowe również można układać wedle własnych upodobań. W przypadku jacuzzi warto również zadbać o zewnętrzną stronę i obudować ją płytkami. Wówczas czyszczenie i konserwacja będzie dużo łatwiejsza.

Płytki warto wybierać nie tylko ze względu na i estetykę, ale także trwałość. Dzięki wysokiej jakości  komponentom będziesz mógł cieszyć się swoim domowym basenem przez długie lata. To również istotne w przypadku komercyjnych miejsc. Zapewnienie każdemu bezpiecznego miejsca do relaksu czy treningu jest kluczową kwestią, dlatego warto zawracać szczególną uwagę na materiały wykończeniowe. Dzięki mozaikom dedykowanym basenom każda strefa zyska niepowtarzalnego charakteru i ciekawego wymiaru.