Mozaika na zewnątrz – jaki rodzaj płytek wybrać – imozaiki.pl

Mozaika na zewnątrz – jaki rodzaj płytek wybrać

Nowoczesna mozaika to wysokiej jakości rozwiązanie, które sprawdzi się na ścianie czy podłodze w niemalże każdym pomieszczeniu. Niektóre modele można również zaaranżować na zewnątrz. Jeżeli chcesz wykonać ścieżkę, zadbać o ciekawy design basenu lub po prostu stworzyć ciekawy wzór na elewacji to dzięki właściwościom poszczególnych modeli jest to możliwe. Sprawdź, co warto wybrać!

Ścieżki w ogrodzie

Teren wokół domu, wszelkie ścieżki czy miejsca, do których chcesz mieć ułatwiony dostęp, udekorują mozaiki kamienne. To ciekawie wyglądające elementy o niestandardowych kształtach i różnych odcieniach. Dzięki temu prezentują się ciekawie, a efekt wizualny zachwyci każdego. Mozaikę kamienną można wykorzystać również do obudowania miejsca, w którym stanie fontanna czy skalniak. Wybierając mozaiki na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na ich wodoodporność. Wybieraj tylko te rodzaje, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Ich montaż nie jest trudny, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania. Wiele osób decyduje się również na montaż drewnianych mozaik. Wyglądają naturalnie i świetnie sprawdzą się na przykład w altanach czy dookoła piaskownicy.

Aranżacja na tarasie i balkonie

Taras lub balkon to zwykle miejsce do codziennego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nawet małe przestrzenie można odpowiednio zaaranżować, by były funkcjonalne i cieszyły oko. Wybierając podłogę na taras lub balkon, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. By zachować bezpieczeństwo i komfort, praktycznym rozwiązaniem będzie mozaika antypoślizgowa. Ławo ją wyczyścisz za pomocą mopa czy myjki ciśnieniowej. Wybierz rozwiązania, które są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Wybierając płytki na taras, możesz wyselekcjonować je spośród różnych kształtów i wielkości. Jeżeli cenisz sobie niestandardowe rozwiązania wybierz mozaiki w kontrastujących kolorach. Małe przestrzenie rozjaśni mozaika na podłogę w odcieniach bieli, beżu lub jasnym różu. Dobierz wygodne meble i stwórz swoje miejsce do relaksu.  

Eksperymentuj z elewacją

Ciekawym rozwiązaniem jest również ułożenie mozaiki na elewacji. Niektórzy decydują się na ułożenie ciekawy i barwnych obrazów, inni wolą stonowane barwy, ułożone w konkretny wzór. Na ścianie świetnie będą prezentowały się zarówno mozaiki szklane, jak i ceramiczne czy kamienne. Możesz położyć ją na jednej ze ścian, by wyróżnić miejsce do relaksu czy grilla. Jeżeli nie chcesz eksperymentować z kolorami, pobaw się kształtem płytek. Na rynku można znaleźć mozaiki na ścianę w kształcie prostokąta czy kwadratu. Estetycznie, a zarazem intrygująco prezentują się mozaiki jodełki, heksagonalne czy romby. Same w sobie już tworzą piękny, minimalistyczny wzór.

Stworzenie ogrodu marzeń czy funkcjonalnego tarasu jest czasochłonne i wymaga doboru odpowiednich materiałów. Nie zapomnij również o wybraniu odpowiedniej fugi, która wypełni przestrzenie między elementami. Możesz dowolnie bawić się jej kolorami. Wybierając masę o neutralnej barwie zyskasz jednolity, minimalistyczny wzór. Jeżeli chcesz nieco zaszaleć, wybierz kontrastujący kolor fugi i podkreśl kształt każdej płytki. Wybór należy do Ciebie!