Morski klimat we wnętrzu Twojego domu – imozaiki.pl

Morski klimat we wnętrzu Twojego domu

Tęsknisz za szumem fal, chłodem oceanicznego wiatru, a może po prostu uwielbiasz estetykę nadmorskich gadżetów? Po co czekać na dwa tygodnie urlopu, skoro codziennie możesz czuć wakacyjny klimat w swoim domu. Sprawdź, czym charakteryzuje się styl marynistyczny i jak wprowadzić go do aranżacji wnętrz.

Marynistyczny wystrój wnętrz - czym się charakteryzuje?

Wnętrza marynistyczne bazują na odcieniach bieli, beżu i niebieskiego, ponieważ to właśnie te barwy symbolizują kolor wody, plaży, białych chmur oraz mebli plażowych w nadmorskich kurortach.  Styl marynistyczny wykorzystuje stylistykę marine, czyli dekoracje, które w swojej stylistyce posiadają kontrastową barwę czerwieni lub koloru żółtego. Urządzając swój dom, warto zadbać także o detale, które podkreślą marynistyczny wystrój wnętrz. Mowa tu o poszewkach w biało-granatowe paski czy zegarze, który swoim kształtem nawiązuje do steru okrętu. Charakteru nadadzą także białe, drewniane lampiony lub stylowe dywany. 

Styl marynistyczny w Twoim domu

Sypialnia w stylu marynistycznym to gwarancja, że każdego poranka będziesz czuć się jak na wakacjach. Im więcej czasu poświęcisz na wyposażenie wnętrz, tym bardziej upodobnisz je do hotelu w nadmorskim kurorcie. Różnicę zaobserwujesz, dopiero gdy obsługa nie przyniesie Ci kawy do łóżka. Bardzo istotne są tu kolory ścian, aby uzyskać marynistyczny styl wnętrz, Zadbaj o właściwą kolorystykę lub wybierz wzorzyste tapety. Nadmorski klimat do Twojej sypialni lub łazienki wprowadzi mozaika rybie łuski. W sypialni sprawdzi się na ścianie za lustrem, a w łazience najczęściej montowana jest przy umywalce lub za wanną.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz ten wzór w wielu wariantach kolorystycznych typowych dla wnętrz marynistycznych. Na uwagę zasługuje również mozaika łazienkowa, która swoim kształtem imituje nadmorskie fale. Zamontowanie takich płytek wzdłuż wanny sprawi, że podczas relaksującej kąpieli poczujesz się, jakbyś płynął na jachcie. Zapal kilka świeczek, stwórz dekorację z muszelek i złocistego piasku, dodaj do wody sole do kąpieli i poczuj się jak w klimatycznym SPA. Zapomnij, że to tylko Twoja łazienka. Styl marynistyczny docenią wszyscy miłośnicy wodnego odpoczynku, którzy w ciągu roku tęsknią za szumem fal i barwą złocistego piasku.  Woda to Twój żywioł? Postaw na jasne wnętrza w stylu marynistycznym.