Mała czarna w Twojej kuchni – mozaika na ścianę i podłogę – imozaiki.pl

Mała czarna w Twojej kuchni – mozaika na ścianę i podłogę

Jedni preferują jasne i świeże wnętrza, inni z kolei stawiają na mocne i wyraziste akcenty. Kolor czarny powszechnie uznawany jest za ponury i dość mroczny kolor, jednak od kilku sezonów króluje w wielu pomieszczeniach. Najczęściej spotkasz go między innymi w kuchni. Nowoczesne trendy kochają czerń, dlatego aranżacje wykorzystujące ciemną barwę cieszą się coraz większym uznaniem wśród projektantów wnętrz!

Całkowita ekstrawagancja czy stonowany umiar

Na wykorzystanie czerni jest wiele pomysłów – wybierz jeden z nich i stwórz nowoczesne i stylowe wnętrze. Jednym ze sposobów jest totalność, czyli całkowite pokrycie każdej powierzchni jednym kolorem. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie na dużych, dobrze oświetlonych dzięki przestronnym oknom przestrzeniach. Czarne może być wtedy wszystko – od ścian do podłóg, przez meble, aż po najmniejszy element. Chcąc jednak poeksperymentować trochę z formą, sięgnij po materiały w różnych odcieniach i zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

Tego typu ekstrawagancja nie do końca każdego przekonuje, a co więcej, nie sprawdzi się na małym metrażu. Czasem zdecydowanie lepiej sięgać po kontrasty, gdzie dobrym tłem okaże się biel. Wnętrza takie odświeżysz właśnie z pomocą intrygującej czerni. Wystarczy, że pojawi się ona na fragmentach ścian lub jako element dekoracyjny. Świetnym rozwiązaniem będzie mozaika czarna, która posłuży jako eleganckie wykończenie. Głęboka czerń i modna biel to najmodniejsze zestawienie od kilku sezonów!

Czerń w kuchni – elegancki minimalizm

Aktualnie czerń w kuchni to najmodniejszy trend aranżacji wnętrz. Dotyczy on zarówno mebli, ścian, jak i elementów dekoracyjnych. Sprawia wrażenie luksusowego dodatku oraz dodaje końcowej kompozycji aranżacyjnej ekstrawagancji. Czerń jest szykownym kolorem, który w połączeniu z minimalistycznymi i prostymi meblami stworzy niezwykle elegancką kuchnię. I choć czyste i gładkie powierzchnie frontów w takim odcieniu są bardzo efektowne, a w zestawieniu ze sprzętem AGD w tym samym kolorze tworzą wręcz idealną i nieskazitelną całość – świetnie sprawdzi się też na podłodze lub ścianach. Mogą być to płytki, panele lub mozaika. W kuchni takie rozwiązanie gwarantuje nieograniczony potencjał dekoracyjny. Możesz wybierać spośród nieregularnych powierzchni, fantazyjnych krzywizn i różnych wielkości. Mozaika jest też łatwa w czyszczeniu i chroni ściany przed wnikaniem wilgoci, której w kuchni jest bardzo dużo.

Mocny i nowoczesny akcent

Cała czarna kuchnia to jedna z dostępnych opcji, ale by Twoje wnętrze wyglądało nowocześnie, wcale nie musisz jej wybierać. Czerń może stanowić jedynie akcent w postaci urządzeń AGD, których design świetnie wpisuje się do każdej nowoczesnej aranżacji. Możesz też wybrać wyspę w takim kolorze lub zdecydować się na kolorystyczny eksperyment – do jasnych mebli dodaj czarny blat lub fronty. Tego typu oryginalny kontrast z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy!