Designerska wanna – imozaiki.pl

Designerska wanna

Wanna z pewnością kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem po całym dniu pracy. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które z pewnością spełnią Twoje wymagania i idealnie wpasują się w klimat pomieszczenia. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, by cieszyć się wyjątkową aranżacją.

Klasyczna wanna w nowoczesnym stylu

Klasyczna wanna obudowana w ciekawy sposób to rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się nie tylko jej funkcjonalnością, ale także walorami estetycznymi. Możesz wybrać klasyczne płytki lub mozaikę. To dobrej jakości rozwiązanie, które łatwo wyczyścić. Mozaika łazienkowa jest przystosowana do położenia w miejscach permanentnie mokrych i narażonych na zachlapania. Wiele osób decyduje się na obudowanie jej w tym samym kolorze co podłoga. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Jeżeli chcesz urozmaicić aranżację, wannę obłóż zaimpregnowanym wcześniej drewnem. Możesz również pokusić się o zastosowanie kilku funkcjonalnych rozwiązań, takich jak ukryte półki czy szafki. Dodaj ciekawe oświetlenie LED, które wprowadzi niesamowity klimat.

Wanna i prysznic – 2 w 1

Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się osobom, które chcą korzystać zarówno z długich relaksacyjnych kąpieli, jak i z szybkiego prysznica. To idealna opcja do małych pomieszczeń lub wąskich i długich łazienek. Dzięki umieszczeniu na końcu wanny z przezroczystym parawanem optycznie skrócisz pomieszczenie. Ściany dookoła wanny warto wyłożyć aż do sufitu płytkami. W ten sposób czyszczenie stanie się łatwe, a łazienka będzie bardziej praktyczna. Możesz postawić na jeden kolor lub zaszaleć i dowolnie miksować odcienie. Tutaj  świetnie sprawdzi się mozaika na ścianę, która wykazuje właściwości wodoodporne. Montując na jednym końcu parawan nawannowy oraz uchwyt na słuchawkę zyskasz funkcjonalny prysznic.

Designerska wanna

Wanna wolnostojąca

To propozycja przeznaczona dla większych przestrzeni. Wolnostojąca wanna idealnie sprawdzi się w tak zwanych pokojach kąpielowych. Z pewnością zyska swoją sympatię wśród osób, które kochają eleganckie wnętrza. Na rynku można znaleźć wiele modeli wanien – od opływowych kształtów, aż po stylizowane na styl retro z chromowanymi nóżkami. Kształt oraz wielkość wanny możesz dobrać zarówno do własnych preferencji, jak i dopasować do wielkości pomieszczenia. Wanna umieszczona w centralnej części łazienki nadaje jej hotelowego charakteru.

Wanna w podłodze

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie wanny w podłodze. Taki montaż wymaga odpowiedniej ilości miejsca oraz  konstrukcji stropu i podłogi, dlatego o takim rozwiązaniu warto pomyśleć już na etapie tworzenia projektu i budowy domu. Zwykle pełni rolę urządzenia do relaksu, a nie standardowej kąpieli, dlatego wybór pada na wannę z hydromasażem czy funkcją jacuzzi. Jej montaż jest skomplikowany, ale z powodzeniem możesz go wykonać zarówno na parterze, jak i piętrze. Warto pamiętać, że montując ją na wyższej kondygnacji, musimy zachować odpowiednią konstrukcję stropu. Istnieje również możliwość zamontowania modelu na nóżkach, a następnie jego obudowaniu dookoła trwałymi materiałami. Wówczas wchodzimy na podest po schodkach. Takie rozwiązanie świetnie prezentuje się w dużych pomieszczeniach. Aranżacja wygląda ciekawie i zachęca do korzystania ze wszelkich udogodnień.