Art Deco - czym charakteryzuje się ten styl? – imozaiki.pl

Art Deco - czym charakteryzuje się ten styl?

Jesteś zmęczony surowymi wnętrzami, które są tak nowoczesne, że aż nieprzytulnie? W takim razie rozważ urządzenie swojego domu w wyrafinowanym duchu art deco. Majestatyczne aranżacje zachwycają detalami, kunsztem ich wykonania i obezwładniającą elegancją. Nic w tym dziwnego, nazwa art deco pochodzi bowiem z języka francuskiego i oznacza sztukę dekoracyjną. Jak zatem możesz się domyślać, wnętrza urządzone w tym stylu to królestwo sztuki wysokich lotów.

Czym charakteryzuje się styl art deco?

Na pierwszy rzut oka salon w stylu art deco może kojarzyć się z przepychem i bogactwem. Kluczowa jest tu bowiem jakość wyposażenia. Wśród mebli zwykle królują antyki lub opływowe kształty. Wyposażenie ma być bowiem unikalne - to nie czas na budżetowe zestawy z popularnych sieciówek. Dom w stylu art deco zachwyca od pierwszego wejrzenia, w przeciwieństwie do aranżacji minimalistycznych ten styl wymaga aksamitu, satyny, szlachetnych kamieni, ornamentów i licznych pikowań. Należy tutaj przyznać, że we wnętrzach króluje wzorzysta geometria, dlatego nie jest to styl dla wszystkich. Aby urządzić piękny, ale spójny dom w duchu art deco, niezbędne jest wyczucie dobrego smaku. Łatwo tu bowiem o przesadę, jeden zbędny dodatek może obniżyć jakość całej aranżacji. Jak zatem sprawić, by wnętrza w stylu art deco były luksusowe, ale nie tandetne?

Jak urządzić salon w stylu art deco?

Współczesny art deco to styl użytkowy, który sztukę zdobień łączy z surowym pięknem prostego, geometrycznego Bauhaus. Cechą charakterystyczną wnętrz utrzymanych w tej stylistyce jest złota mozaika. W salonie świetnie sprawdzą się zdobienia ścian z wykorzystaniem mozaiki T 645 lub ALF A401 – możesz je wykorzystać do dekoracji ściany za lustrem lub za antycznym barkiem. Złota mozaika art deco z każdego pomieszczenia uczyni stylowe wnętrze – sprawdź odporne na zachlapania modele, dzięki którym nawet do łazienki wprowadzisz elegancję godną królewskich luksusów.

styl art deco

Gdzie sprawdzi się art deco?

Wnętrza art deco są bardzo stylowe i bogato zdobione. Bez problemu urządzisz je zarówno w domu wolnostojącym, jak i nowoczesnym apartamentowcu czy przedwojennej kamienicy. Złota mozaika art deco, bogato zdobione meble i ornamenty na ścianach wydają Ci się być tandetnym połączeniem?  Pamiętaj, unikalność nigdy nie jest tandetna. Kluczem do stylu jest jednak umiar – to on bowiem decyduje o tym, czy bogate wnętrza wyglądają luksusowo i elegancko. Jeśli zatem pokój jest niewielki, ogranicz ilość dodatków i akcesoriów, a jeśli do dyspozycji masz duże i wysokie pomieszczenia ogranicza Cię tylko wyczucie dobrego smaku. Odważ się zawalczyć o swoją wyjątkowość, urządzając wnętrza w stylu art deco.